Prosta droga do zwiększenia bezpieczeństwa w związku
Prosta droga do zwiększenia bezpieczeństwa w związku

Proste sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa w związku

Jeśli twój związek czasami sprawia wrażenie, jakbyś jechał kolejką górską, istnieją proste sposoby, aby poczuć się bezpieczniej jako para. To techniki, których możesz używać samodzielnie, jak i ze swoim partnerem, aby utrzymać was oboje na dobrym kursie.

Kroki, które możesz podjąć samodzielnie

 1. Zbuduj swoją samoocenę. Zacznij od poczucia bezpieczeństwa. Czerp satysfakcję z własnych osiągnięć. Realizuj znaczące cele. Mów do siebie w sposób, który jest miły i motywujący.

 2. Potwierdź swoje uczucia. Jeśli jesteście ze sobą wystarczająco długo, z pewnością od czasu do czasu będziesz odczuwać sprzeczne emocje związane z partnerem. Zaakceptuj swoje wątpliwości, obawy i irytację. Dzięki temu będziesz mógł je przetworzyć racjonalnie w przyszłości.

 3. Radzenie sobie ze stresem. Zdrowy styl życia sprawi, że będziesz bardziej odporny. Poniżej przedstawiam sprawdzone wskazówki:
  • Postaw na jakościowy sen.
  • Odżywiaj się prawidłowo i ćwicz regularnie.
  • Spożywaj alkohol z umiarem.
  • Znajdź metody relaksacyjne (np. medytacja lub masaż), które dobrze na ciebie działają.

 4. Realizuj własne wyzwania. Miło jest mieć partnera, z którym można robić wszystko razem, ale nie zapominaj o własnych celach.

 5. Próbuj nowych rzeczy. Poszerz swoją strefę komfortu. Weź lekcje tańca lub zostań wolontariuszem na oddziale ratunkowym w lokalnym szpitalu. Rozwiń nowe poczucie pewności i stań się jeszcze bardziej fascynującą personą.

 6. Utrzymuj więzi rodzinne i przyjaźnie. Zdrowe pary polegają na szerokiej bazie wsparcia. Spędzaj czas z rodziną i przyjaciółmi. Poznaj swoich sąsiadów.

Kroki, które możesz podjąć ze swoim partnerem

 1. Skuteczna komunikacja. Umiejętności komunikacyjne są podstawą każdego stabilnego związku. Rozmawiaj ze sobą otwarcie i z szacunkiem. Wybieraj neutralny czas na poruszanie drażliwych tematów.
  • Słuchaj uważnie i poświęć swojemu partnerowi pełną uwagę.

 2. Zapewnijcie wzajemne wsparcie. Świętujcie swoją współzależność. Dzielcie się obowiązkami domowymi i rodzicielskimi. Zaoferuj współmałżonkowi spokojne popołudnie w domu, podczas gdy ty zabierzesz dzieci na zakupy.

 3. Rozwiązujcie konflikty pokojowo. Spodziewaj się, że czasami się nie zgodzisz z pewną koncepcją postrzegania świata. Staraj się zrozumieć stanowisko drugiej strony i szukaj sposobów na kompromis. Zachowaj spokój i bądź gotów przeprosić.
  • Najlepsze rozwiązania sprawiają, że oboje czujecie się zwycięzcami.

 4. Dostosowujcie się do siebie nawzajem. Bądźcie elastyczni, jeśli nie zagraża to waszemu dobremu samopoczuciu lub podstawowym wartościom. Na zmianę odwiedzajcie rodzinę drugiej osoby w święta. Zgłaszaj się na ochotnika do załatwiania dodatkowych spraw, gdy wiesz, że twój partner ma napięty termin w pracy.

 5. Trzymajcie się budżetu domowego. Presja finansowa może powodować podziały. Sporządź swój budżet domowy na piśmie. Monitoruj sposób wydawania, oszczędzania i inwestowania pieniędzy. Planuj większe zakupy z wyprzedzeniem.

 6. Stwórzcie własne tradycje. Osobiste tradycje dają nam poczucie przynależności i bezpieczeństwa.
  • Uczyńcie rodzinne obiady priorytetem.
  • Jeśli oboje lubicie teatr czy kino, zaplanujcie regularne wyjścia.

 7. Bądźcie blisko. Flirtujcie ze sobą. Trzymajcie się za ręce, gdy wychodzicie do wyżej wspomnianego kina. Czytajcie na głos ciekawe wiadomości przy śniadaniu. 

 8. Rozważcie zajęcia i doradztwo. Gotowość do przyjęcia pomocy ekspertów jest oznaką siły. Zajęcia dla par pomogą w nauce umiejętności komunikacyjnych i nowych sposobów interakcji. Poradnictwo ułatwi przełamanie problemów, które trudno jest rozwiązać samodzielnie.

Pracuj nad tym, aby twój związek był jak najbardziej płynny. Budowanie pewności siebie i traktowanie partnera z szacunkiem pomoże ci poczuć się bezpieczniej - zarówno z samym sobą, jak i z twoim partnerem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl