Najczęstsze błędy rujnujące związek
Najczęstsze błędy rujnujące związek

Najczęstsze błędy rujnujące związki

Relacje międzyludzkie stanowią wyzwanie. Nie otrzymujemy wielu instrukcji z systemu edukacji, a wielu z nas nie dysponuje skutecznymi wzorcami do naśladowania. Związki wiążą się również z dużą wrażliwością ego. Nawet najbardziej wyluzowane osoby mogą stać się dość spięte, jeśli chodzi o kwestie związane z relacjami.

Perspektywa odrzucenia może sprawić, że ludzie zrobią szalone rzeczy. Nie ma wątpliwości, że związki są czasami bardzo trudne w nawigacji.

Unikaj najczęstszych błędów, które rujnują relacje:

  1. Próba zmiany drugiej osoby. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś schudnąć lub zmusić się do zrobienia czegoś, czego nie chcesz robić - wiesz, jak trudna może być zmiana. Zmiana drugiej osoby jest 10 razy trudniejsza. Spodziewaj się, że twój partner nigdy się nie zmieni. Głupotą jest zakładanie, że możesz go zmienić w kogoś, z kim możesz żyć jeżeli jeszcze teraz tak nie jest. Zmiany należy zacząć od siebie i na sobie poprzestać.

  2. Unikanie konfrontacji za wszelką cenę. O niektóre rzeczy nie warto się kłócić. Rzeczy, które naprawdę ci przeszkadzają, są warte omówienia. W przeciwnym razie, w jaki sposób sytuacja kiedykolwiek się poprawi? Przygotowujesz się na bycie zirytowanym, zranionym lub sfrustrowanym każdego dnia przez resztę swojego życia. Trudne rozmowy są w niektórych przypadkach konieczne.

  3. Brak wystarczającego dystansu do byłego partnera. Istnieje granica tego, z czym obecny partner powinien sobie radzić. Późno w nocy, półintymne SMS-y są nie na miejscu.

  4. Skupianie się na negatywach. Poświęć kilka minut każdego dnia, aby zanotować rzeczy, które doceniasz w swoim partnerze. Przekonasz się, że czujesz się bardziej pozytywnie nastawiony do swojego partnera. 

  5. Nieumiejętność komunikowania swoich potrzeb. Mężczyźni (z reguły) nie chcą się komunikować w zakresie indywidualnych potrzeb. Wiele kobiet uważa, że mężczyźni powinni być w stanie czytać w ich myślach. Ani jedno, ani drugie nie jest skutecznym sposobem zarządzania związkiem. Weź odpowiedzialność za swój związek i swoje szczęście, komunikując się jasno.

  6. Brak dbałości o swoją osobę. Winni tego są zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Związek nie jest powodem, aby przestać chodzić na siłownię lub zacząć nosić spodnie od piżamy wychodząc do sklepu. Choć może się to wydawać płytkie, część powodu, dla którego się w sobie zakochaliście, opierała się na waszym wyglądzie. Bądź tak samo dumny ze swojego wyglądu dzisiaj, jak w przeszłości.

  7. Zbyt szybkie działanie. Związki mają większą szansę na przetrwanie, jeśli są łagodne. Gdy związek rozwija się zbyt szybko, jeden z partnerów czuje się co najmniej trochę niekomfortowo z powodu takiego tempa. Unikaj pośpiechu i ciesz się tym procesem - powoli.

  8. Ograniczanie partnerowi jego przestrzeni. Macie wspólne życie ale macie też prywatne sprawy. Dajcie sobie nawzajem przestrzeń do oddychania. Nie musicie być połączeni 24/7.

Intymny związek może wnieść wiele wartości do twojego życia. Jednak wartość ta nie jest tania. Mogą one zajmować dużo przestrzeni mentalnej i wywoływać negatywne emocje. Związki są trudne, ale wielu z tych wyzwań można zapobiec, unikając najczęstszych błędów w związkach.

Jeśli w przeszłości zdarzały Ci się wpadki w związkach, upewnij się, że nie popełniasz żadnego z tych typowych błędów. Kilka drobnych zmian może wiele zmienić i być powodem do rozpoczęcia kształtowania Twojej nowej świadomości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl