Lista kontrolna - harmonia w związku
Lista kontrolna - harmonia w związku

10 wskazówek, jak osiągnąć prawdziwą harmonię w związku - lista kontrolna

 

Jeśli chcesz więcej spokoju i harmonii w swoim związku, ważne jest, aby rozpocząć pracę nad sobą. Rozwijamy się, gdy bierzemy osobistą odpowiedzialność za nasze zachowanie i jesteśmy gotowi do zmiany. Istnieją zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki twojej postawy na relacje, dlatego ważne jest, aby skupić się na rozwijaniu tych postaw, które mogą prowadzić do większej harmonii.

 

Poniżej znajdziesz listę kontrolną. Skreśl tyle postaw ile udało Ci się już rozwinąć. Zobaczysz wtedy ile brakuje Ci do osiągnięcia pełnej harmonii w związku.

 

Zapewne nie uda Ci się od razu skreślić ich wszystkich, a jeżeli tak to gratuluję! Pamiętaj, że nic nie jest dane na zawsze, a to co cenne zazwyczaj wymaga ciągłego wysiłku i walki. Skorzystaj z tych porad, a wkrótce twoje relacje będą odzwierciedlać większy spokój i głębsze uczucia miłości. Oboje skorzystacie na tych pozytywnych zmianach!

 

Rozważ poniższe wskazówki:

 1. Pracuj nad tym, by stać się najlepszą wersją siebie. Rzeczywiście, potrzeba dwojga, aby wszystko poszło dobrze. Jednak prawdą jest również to, że jeśli każdy z nas konsekwentnie pracuje nad poprawą siebie i wzmocnieniem jakości naszych relacji, możemy dokonać większej zmiany, niż kiedykolwiek myślał, że jest to możliwe.

  • Podejmij działania, aby stać się szczęśliwszym, pracuj nad sobą i swoimi nawykami. Gdy to zrobisz, poczujesz się bardziej komfortowo i będziesz bardziej zadowolony ze swoich relacji.

 2. Bądź wyrozumiały. Ważne jest, aby zrozumieć różne punkty widzenia, ponieważ nikt nie będzie miał takich samych opinii jak Ty. Ty jesteś wyjątkowy i (nie uwierzysz) inni też tacy są.

  • Możesz stopniowo budować szacunek i zrozumienie w swoim związku, jeśli dacie sobie nawzajem szansę na rozmowę i wyrażenie swoich uczuć.

 3. Stań się harmonijną osobą, którą chcesz przyciągnąć. Twoje nastawienie może silnie wpływać na twoje interakcje.

  • Zdefiniuj cechy, których szukasz u innych i rozwijaj je oraz te cechy, które je wspierają.

 4. Pozbądź się urazy. Trzymanie się urazy powstrzymuje oboje przed pójściem naprzód w związku.

  • Zamiast czuć się pokrzywdzonym, wybacz przeszłe przewinienia i idź naprzód, wiedząc, że podjąłeś najlepsze decyzje, jakie mogłeś w danym momencie.

 5. Bądź zachęcający. Każdy ma rzeczy, w których jest dobry. Ważne jest, aby wspierać i zachęcać partnera do rozwijania jego mocnych stron.

  • Dobrym sposobem na rozpoczęcie rozwijania zachęcającego sposobu myślenia jest rozpoczęcie od pozytywnego mówienia o sobie. Zachęcaj siebie, a ta postawa naturalnie rozszerzy się na zachęcanie innych wokół ciebie.

 6. Wspieraj swojego partnera. Twój partner musi czuć, że go wspierasz. Wstawiaj się za nimi, gdy tego potrzebuje.

  • Bądź współczujący, życzliwy i staraj się okazywać partnerowi taki sam poziom miłości, jakiego sam oczekujesz.

 7. Nie pozwól, aby rygorystyczne oczekiwania hamowały twój związek. Ustal realistyczne oczekiwania.

  • Nie oczekuj, że twój partner zmieni się z dnia na dzień. Zamiast tego oczekuj od siebie ciężkiej pracy i kompromisu oraz ufaj, że twój partner zrobi to samo.

 8. Daj swojemu partnerowi trochę przestrzeni. Każdy od czasu do czasu potrzebuje trochę czasu dla siebie.

  • Przestrzeń nie zawsze oznacza konflikt. Może oznaczać czas, w którym oboje ładujecie swoją energię emocjonalną i psychiczną. Wszak nie trzeba tego zawsze robić wspólnie.

 9. Zapewnij szczerą, otwartą komunikację. Szczerość jest kluczem do pozytywnego związku! Możesz położyć kres emocjonalnemu dystansowi, po prostu otwarcie mówiąc o swoich uczuciach. Dopóki oboje praktykujecie szczerość, wasz związek pozostanie silny i pozytywny.

  • Jednym ze skutecznych sposobów na zwiększenie szczerości i komfortu w rozmowie o swoich uczuciach jest rozmowa o swoim dniu i tym co się ostatnio wydarzyło.

 10. Przejście z miejsca oporu do miejsca akceptacji. Stawianie oporu działa przeciwko harmonii. Odpycha partnera i powoduje, że przyjmuje on postawę obronną.

  • Zdecydowanie się na bycie z partnerem oznacza zaakceptowanie wszystkiego w nim, a nie tylko wersji, którą chcesz, aby był.

 

Ważne jest, aby pamiętać, że harmonia w związku zaczyna się od CIEBIE. Dawaj pozytywny, zachęcający przykład, ciężko pracuj, aby być najlepszą osobą, jaką możesz być, a twój partner będzie miał ochotę do robienia tego samego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl